lv | ru
perspi
Pasūtījumu pieņemšana zvanot pa tālruni +37125100850

Mīti un patiesība

Kāpēc ir droši lietot pretsviedru līdzekļus?

Antiperspirantas nuo prakaito

Ja stipri svīstat, uztraucaties par sviedru aromātu vai ciešat no pastiprinātas svīšanas (hiperhidrozes), pretsviedru līdzeklis Perspi-Guard ir lielisks problēmas risinājums. Tomēr liela daļa cilvēku, kas saskārušies ar intensīvāku svīšanu (karstā laikā, sportojot vai stresa situācijās), neuzdrīkstas izmēģināt ilglaicīgas iedarbības pretsviedru līdzekli, jo ir pārliecināti, ka tas kaitē veselībai. Vai tiešām iedarbīgs pretsviedru līdzeklis var kaitēt veselībai?

beprakaito vezio kaspinas

Sabiedrībā visplašāk ir izplatījies mīts, ka pretsviedru līdzekļi (tajos esošais alumīnijs) izraisa vēzi. Daudzi no mums ir lasījuši ne vienu vien plašsaziņas līdzekļos publicētu rakstu par pretsviedru līdzekļu kaitīgumu veselībai, kurā apgalvots, ka, lietojot pretsviedru līdzekļus ar alumīniju, paaugstinoties risks saslimt ar krūts vēzi. Tā tiek uzskatīts tādēļ, ka preparāts visbiežāk tiek lietots padušu apvidū (tuvu krūtīm).

Krūts vēzis ir smaga slimība, kas skar tūkstošiem sieviešu visā pasaulē (un salīdzinoši mazāku daļu vīriešu), tomēr līdz šim vēl nav pilnīgi izpētīts, kas izraisa krūts vēzi.

Mēs garantējam pretsviedru līdzekļa Perspi-Guard efektivitāti un drošību, kā arī aicinām izlasīt vairāku ekspertu un mediķu viedokli, kas noliedz sabiedrībā radušos mītus.

No kurienes radās mīti par pretsviedru līdzekļiem?

Kruties vezio patikra

Pirms vairākiem gadu desmitiem internetā tika izplatīts e-pasta ziņojums, kurā tika apgalvots, ka cilvēka organisms līdz ar sviedriem izvada organismā uzkrājušos toksīnus, bet, lietojot pretsviedru līdzekli, sviedru dziedzeri tiekot aizsprostoti un tādējādi indīgās vielas sākot uzkrāties zemādas slāņos krūšu apvidū.Tas galu galā izraisot vēzi. Izplatītajā vēstulē bija arī rakstīts, ka bieži vien krūts vēzis rodoties augstākajā ārējā krūts daļā, blakus padusei, t.i., tajā vietā, kurā visbiežāk tiek lietots pretsviedru līdzeklis.

Savukārt ASV Krūts vēža alianse (The US Breast Cancer Alliance) to noliedz un apgalvo, ka nav nekādu pierādījumu vai klīnisko pētījumu, kas apstiprinātu, ka toksīni krājas cilvēka organismā pretsviedru līdzekļu lietošanas dēļ. Nav arī nekādu epidemioloģisko pierādījumu, kas apstiprinātu, ka pretsviedru līdzekļu ražošanā izmantotās ķīmiskās vielas var nodarīt kaitējumu cilvēka organismam.

Pētījumos ir pierādīts, ka pretsviedru līdzeklis Perspi-Guard ir drošs lietošanai un neizraisa vēzi. ASV Nacionālā vēža institūta (National Cancer Institute) 2002. gada ziņojumā ir sniegti zinātnieku secinājumi. Tie apstiprina, ka pretsviedru līdzekļu sastāvdaļas neizraisa vēzi.

Tālāk ir aprakstīti daži izplatītākie mīti par pretsviedru līdzekļu lietošanu un sniegts zinātnieku un mediķu viedoklis. 

Mīts. Svīšanas laikā cilvēks atbrīvojas no indīgiem toksīniem. Ja sviedru izdalīšanās tiek aizturēta ar pretsviedru līdzekļiem, toksīni krājas paduses apvidū un var izraisīt vēzi.

Patiesība. Toksīnus cilvēka organismā apstrādā aknas, bet nieres izvada tos līdz ar urīnu. Zinātnieki un mediķi apstiprina, ka nav nekādu pierādījumu tam, ka toksīni uzkrājas cilvēka organismā pretsviedru līdzekļu lietošanas dēļ.

Mīts. Vairākums cilvēku ir labroči, bet lielākā daļa krūts vēža gadījumu attīstās kreisās krūts augšējā ārējā daļā — vistuvāk tai vietai, kuru skar labroči, izmantojot padusēm paredzētus pretsviedru līdzekļus. Šķiet, ka šis ir neapstrīdams pierādījums tam, ka pretsviedru līdzekļu lietošana izraisa vēzi. Bet vai tiešām tā ir?

Patiesība. Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigās veiktos zinātniskos pētījumos tika atklāts, ka vēža rašanās priekšnoteikumi kreisajā krūtī meitenei rodas jau pirms dzimšanas. Tieši agrīnajā augļa sirds attīstības stadijā kreisā krūšu puse tiek vairāk apgādāta ar asinīm nekā labā. Tādēļ kreisajā krūtī izveidojas vairāk artēriju, vēnu un kapilāru. Tieši šī iemesla dēļ, nevis saistībā ar pretsviedru līdzekļu lietošanu ar labo roku, pastāv lielāka iespējamība, ka vēzis radīsies kreisajā krūtī, nevis labajā.

Mīts. Pretsviedru līdzekļa sastāvā esošais alumīnija sāls nokļūst organismā caur paduses ādu, tur uzkrājas un pēc kāda laika izraisa krūts vēzi.

Patiesība. ASV Nacionālā vēža institūta 2002 gada oktobra ziņojumā ir sniegti zinātniski pierādījumi tam, ka pretsviedru līdzekļu sastāvdaļas ir drošas un neizraisa krūts vēzi.

Informācija sagatavota, pamatojoties uz šādiem avotiem:     

Nacionalinio vezio instituto zurnalas  Jungtines Karalystes vezio tyrimai   imaginis breast cancer reasource

American cancer society  Nacionalinis vezio institutas  USA food and drugs administration

usa today    reasearch fondation dr. susan love  breast cancer org

Vai jums ir jautājumi?

Ja jums ir radušies jautājumi, lūdzam vērsties pie e-veikala personāla zvanot pa tālruni darba dienās plkst. 09.00–17.00 vai rakstot e-pastu, un mēs centīsimies atbildēt pēc iespējas ātrāk.

Skype: MedikosBaltic
Telefons: 
+37122337511 
E-pasta adrese:
 info@medikos.lv 
Facebook: 
http://www.facebook.com/medikosbaltic

IEPIRKUMU GROZS
Iesakām

 pret kraksanu  

Mums uzticas