lv | ru
perspi
Pasūtījumu pieņemšana zvanot pa tālruni +37125100850

Krākšana

Krākšana ir diezgan bieži sastopama fizioloģiska nepilnība. Ir zināms, ka pastāvīgi vai laiku pa laikam krāc pat 45 % cilvēku. Tātad ikviens no mums ir saskāries ar šo nepilnību: ja nekrācam mēs paši, tad kāds no tuviniekiem noteikti krāc. Visbiežāk krāc vīrieši un cilvēki ar lieko svaru.

Parasti krākšana nav īpaši nopietna fizioloģiska nepilnība. Tiek uzskatīts, ka šis traucējums biežāk rada neērtības partnerim, nevis tam, kurš krāc. Tomēr krācot cilvēks traucē arī savu miegu. Tiem, kas krāc pastāvīgi, ir nepieciešama medicīniska palīdzība.

Kas izraisa krākšanu?

Krākšana rodas, kad gaisa plūsma degunā un mutē tiek fiziski bloķēta. Šie traucējumi izraisa vibrāciju, kuras dēļ rodas nepatīkamā krākšanas skaņa. Krākšanas rašanās cēloņi var būt dažādi.

Deguna elpceļu traucējumi. Krākšana var rasties alerģijas vai saaukstēšanās dēļ. Gaisa plūsmas traucējumu cēlonis var būt arī deformēta deguna starpsiena vai deguna polipi.

Pazemināts rīkles un mēles muskuļu tonuss. Miega laikā mēles un rīkles muskuļi ir pārāk atslābināti un daļēji nosprosto elpceļus, tādējādi traucējot gaisa plūsmu. Šāds stāvoklis ir sastopams cilvēkiem ar ļoti ciešu miegu, kā arī pēc alkohola vai nomierinošu medikamentu lietošanas. Cilvēkam kļūstot vecākam, rīkles audi arvien vairāk atslābinās un tādējādi rada traucējumus gaisa cirkulācijai, tādēļ līdz ar vecumu palielinās krācošu cilvēku skaits.

Biezi rīkles audi. Cilvēki ar lieko svaru krāc biežāk, jo viņiem ir palielināti rīkles audi, kas traucē brīvu gaisa cirkulāciju. Arī bērni ar palielinātām mandelēm un/vai limfmezgliem krāc biežāk.

Garas mīkstās aukslējas un /vai mēle var sašaurināt elpceļu, tādējādi radot vibrāciju — krākšanu. 

Ar krākšanu saistīti veselības traucējumi

Cilvēkiem, kas pastāvīgi krāc, var rasties daudz nopietnākas veselības problēmas nekā krākšana. Viena no galvenajām slimībām ir miega apneja, kas var būt par cēloni citiem veselības traucējumiem.

Ar laiku miegā rodas ilgas elpošanas pauzes (ilgāk nekā 10 sekundes), kas izraisa daļēju vai pilnīgu elpošanas ceļu obstrukciju jeb aizsprostojumu.

Krākšanas dēļ varat naktī bieži pamosties. Traucētas nakts atpūtas dēļ mazinās darbspēja un rodas garastāvokļa svārstības, kas, savukārt, var ievērojami ietekmēt dzīves kvalitāti.

Esot ilgstošai miega apnejai, paaugstinās asinsspiediens, kura ietekmē var rasties sirds palielināšanās un tādējādi paaugstināties infarkta vai insulta risks.

Kā atbrīvoties no krākšanas?

Mainiet gulēšanas pozu. Guļot uz muguras, mēle un rīkles mīkstie audi nosprosto rīkli, tādēļ ir apgrūtināta gaisa cirkulācija un notiek mīksto audu vibrācija (krākšana). Pagriežoties uz sāniem vai vēdera, krākšana var pāriet. Krākšanu var arī novērst, izvēloties piemērotu spilvenu vai aizbāžot aiz naktskrekla (pie muguras) tenisa bumbiņu. Bumbiņa pie muguras padarīs gulēšanu uz muguras neērtu, tāpēc gulēsiet uz sāniem vai vēdera.

Atbrīvojieties no liekā svara. Svara samazināšana var palīdzēt atbrīvoties no krākšanas, tomēr ne vienmēr. Arī kalsnēji cilvēki krāc. Ja ievērojāt, ka krākšana ir radusies, pieaugot lieko kilogramu skaitam, svara samazināšana var jums palīdzēt.

Izvairieties no alkohola. Alkoholisko dzērienu lietošana ir viens no biežākajiem krākšanas cēloņiem. Alkohols atslābina rīkles audus, kas nosprosto elpceļus un izraisa krākšanu. Ieteicams nelietot alkoholiskos dzērienu 4–5 stundas pirms gulētiešanas.

Regulāri izgulieties. Krākšana var būt neregulāra un nepietiekama miega sekas. Lai atbrīvotos no apgrūtinošās krākšanas, ieteicams doties pie miera allaž vienā laikā un gulēt ne mazāk kā 7–8 stundas.

Atbrīvojiet deguna elpceļus. Ja krākšana rodas aizsprostota deguna dēļ, atbrīvojiet to. Pirms gulēt iešanas nomazgājieties karstā dušā vai izskalojiet degunu ar jūras ūdeni. Varat arī lietot īpašus līdzekļus deguna elpceļu atbrīvošanai, piemēram, deguna aerosolu Snoreeze.

Izvēdiniet gultasveļu un spilvenu. Guļamistabā, spilvenā un gultas veļā var būt dažādi alergēni vai ērcītes, kas var izraisīt krākšanu. Izvēdiniet guļamistabu un izkratiet no spilvena putekļus. Neļaujiet mājdzīvniekiem gulēt kopā ar jums vienā gultā.

Ieteicamie produkti pret krākšanu

Līnijas Snoreeze produkti — īpaši augstas kvalitātes dabiski līdzekļi, kas atbrīvo no krākšanas. Visa produkcija tiek ražota Apvienotajā Karalistē.


Mutes dobuma aerosols Snoreeze
atbrīvos no krākšanas līdz pat 8 stundām pēc vienas lietošanas reizes. Pamatojoties uz zinātniskiem pētījumiem, no dabiskām vielām tika radīts unikāls produkts, kas novērš krākšanu, lietotājam guļot jebkurā stāvoklī (uz muguras, sāniem vai vēdera). Snoreeze mutes dobuma aerosols iedarbojas tieši uz vietu, kurā rodas krākšana. Tas pārklāj rīkles mīkstos audus un slāpē to vibrāciju.

Plašāku informāciju skatiet šeit.


 

Snoreeze deguna aerosols pret krākšanu ir paredzēts gadījumiem, kad krākšana rodas izliektas deguna starpsienas vai aizlikta deguna dēļ (piemēram, ja ir alerģija, siena drudzis vai saaukstēšanās).

Plašāku informāciju skatiet šeit.

 

 

Aukslēju plāksnītes pret krākšanu ir paredzētas tiem, kas daudz ceļo vai nenakšņo mājās. Efektivitātes ziņā šis līdzeklis ir pielīdzināms Snoreeze mutes dobuma aerosolam, un tas ir ērti ievietojams naudas makā.

Plašāku informāciju skatiet šeit.

 

Vai jums ir jautājumi?

Ja jums ir radušies jautājumi, lūdzam vērsties pie e-veikala personāla zvanot pa tālruni darba dienās plkst. 09.00–17.00 vai rakstot e-pastu, un mēs centīsimies atbildēt pēc iespējas ātrāk.

Skype: MedikosBaltic
Telefons: 
+37125100850
E-pasta adrese:
 info@medikos.lv 
Facebook: 
http://www.facebook.com/medikosbaltic

IEPIRKUMU GROZS
Iesakām

 pret kraksanu  

Mums uzticas