lv | ru
perspi
Pasūtījumu pieņemšana zvanot pa tālruni +37125100850

Celulīts

Celulīts — izmaiņas cilvēka ādā, kas izpaužas kā zemādas tauku slāņa uzkrājumi. Āda kļūst nelīdzena un līdzinās apelsīna miziņai. Celulīts visbiežāk rodas uz vēdera apakšdaļas, gurniem vai sēžamvietas. 

Celulīts neietekmē veselību, tomēr cilvēki vēlas no tā atbrīvoties estētisku apsvērumu dēļ. Šīs ādas izmaiņas vairāk ir izplatītas sieviešu vidū, vīriešiem tās novērojamas ļoti reti.

Kāpēc rodas celulīts?

Celulīta rašanās joprojām nav līdz galam izpētīta. Zinātnieki izšķir vairākus galvenos celulīta rašanās cēloņus.

IEDZIMTĪBA. Celulīta rašanās ļoti bieži ir saistīta ar gēniem. Ja kādam jūsu ģimenē ir bijis celulīts, visticamāk, celulīts būs arī jums. Tādēļ ieteicams rīkoties, kamēr vēl nav parādījušās pirmās celulīta pazīmes.

LIEKAIS SVARS. Tas, ka jums ir celulīta pazīmes, nebūt nenozīmē, ka jums ir liekais svars. Pat slaidiem cilvēkiem var būt celulīta izpausmes. Tomēr, samazinot no liekā svara, var samazinot arī no celulīta vai samazināt to.

NEPAREIZS DZĪVESVEIDS. Celulīts var rasties mazas fiziskās aktivitātes, kaitīgu ieradumu (smēķēšanas un alkoholisko dzērienu lietošanas), nepareiza uztura vai pat nepiemērota apģērba dēļ — ļoti apspīlēta apakšveļa var traucēt asins cirkulāciju sēžamvietā.

FIZIOLOĢISKI TRAUCĒJUMI. Celulīta rašanos var ietekmēt nepietiekama asinsrite, palēnināta vielmaiņa, hroniski metabolisma traucējumi, dehidratācija un hormonālās izmaiņas.

Kā izvairīties no celulīta?

Lai izvairītos no celulīta, ir jāuzņem veselīgs uzturs (jāēd daudz augļu un dārzeņu), jādzer daudz ūdens (lai organismā nenotiktu dehidratācija), jābūt fiziski aktīvam, jāsporto un jāizvēlas neapspīlēts apģērbs (jo īpaši apakšveļa; sievietēm ieteicams valkāt “stringus”).

Kā cīnīties pret celulītu?

Kad rodas celulīts, rodas arī dabiska vēlme to likvidēt. Pašlaik tirgū ir pieejams bezgala daudz līdzekļu cīņai pret celulītu. Kādi ir šie līdzekļi, vai tie ir iedarbīgi un kurā brīdī kuru līdzekli ir labāk izvēlēties?

Pretcelulīta krēmi. Lai krēms būtu iedarbīgs, tam ir jāiesūcas dziļi ādā un jāsasniedz celulīta mezgli, kurus sākt kausēt. Šim nolūkam bieži tiek veiktas kosmētiskās ietīšanas procedūras un masāžas, kā arī krēmos tiek izmantotas NANO daļiņas, kuras spēj izspraukties cauri ādas barjerai.

Daudzu pretcelulīta krēmu galvenā aktīvā viela ir aminofilīns. Pētījumos tika konstatēts, ka efektīvākās pretcelulīta krēmu sastāvdaļas ir kofeīns un jūras dūņu ekstrakts.

Ietīšanas procedūras cīņai pret celulītu. Vairumā kosmētisko kabinetu gan Latvijā, gan visā pasaulē tiek piedāvāta ķermeņa ietīšana kā procedūra cīņai pret celulītu. Šobrīd nav apstiprinātu datu, ka šīs procedūras var efektīvi likvidēt celulītu. Ietīšana var uzlabot šķidrumu apmaiņu un ādas vispārējo izskatu, tomēr šī iedarbība visbiežāk ir īslaicīga.

Endermoloģijas metode tika izstrādāta Francijā un tiek izmantota celulīta ārstēšanā jau 20–30 gadus. Šīs procedūras laikā āda tiek ievilkta un saspiesta tajās vietās, kur ir redzami celulīta mezgli. Tādējādi tauku uzkrājumi tiek sadalīti zem ādas un tiek likvidēts celulīts. ASV Veselības un medicīnas institūtā endermoloģija ir apstiprināta kā efektīvs līdzeklis celulīta ārstēšanai. Šī celulīta iznīcināšanas metode ir dārga. Tā tiek veikta specializētos ārstniecības centros. Ārstēšanas kursā ir 10–12 apmeklējumi (katrs apmeklējums ilgst 30–45 minūtes). Pēc viena ārstēšanas kursa jau ir redzams rezultāts, tomēr pēc kāda laika procedūra ir jāatkārto.

Lāzera un gaismas terapija var būt efektīva metode celulīta ārstēšanai. Pētījumos ir pierādīts, ka noteikti lāzera un gaismas aparāti var samazināt vai pat likvidēt celulītu. Tāpat kā iepriekš minētajai endermoloģijai, arī šai celulīta ārstēšanas metodei ir jāveic vairāki kursi, turklāt šo procedūru cena ir vēl augstāka.

Liposakcija — zemādas tauku atsūkšana. Šī operācija ir dārga un ne vienmēr efektīva. Šī procedūra nav ieteicama, jo noteiktos gadījumos, atsūcot zemādas taukus, var pasliktināties ādas stāvoklis un izveidoties vēl izteiktāki nelīdzenumi uz ādas.

Mezoterapija ir strīdīgi vērtēta celulīta ārstēšanas metode, jo tās laikā zāles vai citi preparāti tiek ievadīti tieši celulīta mezglos. Injekciju sastāvā parasti ir dažādi vitamīni un ārstniecisko augu ekstrakti. Šāda veida ārstēšanai visbiežāk ir nepieciešami 10 apmeklējumi.

Uztura bagātinātāji. Noteikti uztura bagātinātāji tiek pārdoti kā pretcelulīta līdzekļi. To sastāvā visbiežāk ir baltais amoliņš, vīnogu kauliņu ekstrakts, pūšļaļģes ekstrakts, naktssveces eļļa vai zivju eļļa. Šo uztura bagātinātāju ražotāji apgalvo, ka, lietojot šos preparātus, uzlabojas vielmaiņa, āda tiek aizsargāta pret šūnu bojājumiem un pat tiek izraisīta tauku sadalīšanās. Tāpat kā apgalvojumus par citiem alternatīviem celulīta ārstēšanas veidiem, arī šos ir ļoti grūti novērtēt. Tā kā tie ir uztura bagātinātāji, nevis medikamenti, to lietošanu nepēta un neregulē zāļu komisija un tiem netiek piemērotas stingras prasības. Šobrīd nav pamatotu pētījumu, kas pierādītu uztura bagātinātāju efektivitāti cīņā pret celulītu.

Masāža ir lieliski piemērota celulīta rašanās novēršanai, taču reti ir piemērota tā ārstēšanai. Latvijā tiek veikta akupresūra, dziļā, viļņu, vakuuma un elektriskā masāža, masāža ar dūņu preparātiem un citas. Celulīta rašanās novēršanas masāžu kursu parasti veido 10–30 reizes. Vienas šādas masāžas cena svārstās no 10 līdz 40 latiem, ja procedūru laikā tiek lietoti īpaši krēmi. Procedūras tiek veiktas skaistuma un ārstniecības klīnikās, masāžas salonos, rehabilitācijas centros un dziednīcās.

Ieteicamie produkti pret celulītu:              

Oligo DX — nebijis līdzeklis cīņai pret celulītu. Tas ir viens no pasaulē visaugstāk novērtētajiem līdzekļiem, kas paredzēts celulīta un lieko tauku iznīcināšanai. Lietojot pretcelulīta gelu Oligo DX tikai 1 nedēļu, āda kļūst ievērojami maigāka un gludāka.

Plašāku informāciju skatiet šeit.

 

Vai jums ir jautājumi?

Ja jums ir radušies jautājumi, lūdzam vērsties pie e-veikala personāla zvanot pa tālruni darba dienās plkst. 09.00–17.00 vai rakstot e-pastu, un mēs centīsimies atbildēt pēc iespējas ātrāk.

Skype: MedikosBaltic
Telefons: 
+37122337511 
E-pasta adrese:
 info@medikos.lv 
Facebook: 
http://www.facebook.com/medikosbaltic

IEPIRKUMU GROZS
Iesakām

 pret kraksanu  

Mums uzticas